USUWANIE ZMARSZCZEK NA SZYI

zMARSZCZKI SZYI

Usuwanie zmarszczek na szyi cieszy się dużym zainteresowaniem pacjentów. Wskutek procesu starzenia skóra ulega zwiotczeniu co wywołane jest spadkiem zawartości kolagenu i elastyny. Nawisy zwiotczałej skóry i występujące często nagromadzenie tkanki tłuszczowej w okolicy podbródka nadaje twarzy starczego wyglądu.

Za występowanie zmarszczek na szyi odpowiedzialny jest skurcz mięśnia szerokiego zwanego platysmą. Za pomocą toksyny botulinowej możemy uzyskać rozluźnienie pasm mięśniowych czego efektem jest złagodzenie i nawet usunięcie zmarszczek skóry szyi.

Należy pamiętać, że w odmładzaniu skóry szyi najlepsze rezultaty osiąga się łącząc kilka metod terapeutycznych : botoks, ostrzykiwanie osoczem bogatopłytkowym oraz zakładanie nici liftingujacych w obrębie twarzy celem uniesienia opadających tkanek nasilających zmarszczki na szyi. Wszystkie te zabiegi można wykonać w  gabinecie medycyny estetycznej Clinic 180.

lek. med. Mateusz Juszczyk
lek. med. Mateusz Juszczyk
Czytaj więcej
Jak długo utrzymuje się efekt toksyny boulinowej?
Efekt jest widoczny od 3-6 miesięcy.
Ile jednostek botoksu będzie u mnie potrzebne?
Jest to osobnicze zmienne, zależne od rodzaju twarzy i okolicy jaką chcemy poddać procedurze.
lek. med. Mateusz Juszczyk

Zalecenia pozabiegowe:

  •  w ciągu pierwszego tygodnia od zabiegu nie należy wykonywać intensywnych
    ćwiczeń fizycznych, nie korzystać z sauny i unikać gorących kąpieli

Możliwe powikłania :

  • obrzęk, tkliwość
  •  zakażenie

Zabieg zawsze omawiany jest z lekarzem. W trakcie konsultacji zbierany jest szczegółowy wywiad i sporządzona zostaje stosowna dokumentacja medyczna.