LECZENIE ŚWIEŻYCH BLIZN

BLIZNY

Czerwone, małe, duże, swędzące, brzydkie, grube, głębokie, przypominające traumatyczne wydarzenia – blizny. Nikt ich nie lubi, zostają często na całe życie. Są pamiątką po operacjach, cięciach cesarskich, wypadkach, zranieniach. Na rynku istnieje wiele maści, których zapach odpycha, a ich właściwości są mocno wątpliwe. Jeśli bliznę można ukryć, to można się z nią pogodzić i normalnie żyć. A co jeśli jest widoczna?

Jak wygląda zabieg leczenia świeżych blizn?

Przed wykonaniem zabiegu przeprowadzany jest wywiad lekarski. Miejsce w któym znajduje się blizna jest dokładnie analizowane pod względem możliwej efektywności terapii.

 Od pacjenta pobierana jest krew, która następnie zostaje odwirowana. Po uzyskaniu unikalnego materiału genetycznego w postaci fibryny bogatopłytkowej rozpoczyna się wprowadzanie substancji w bliznę. Po zabiegu mogą być widoczne zasinienia. Jednak to tylko chwilowy skutek uboczny, który mija samoistnie.

Jak działa terapia?

Wiedz, że leczenie świeżych blizn z wykorzystaniem unikalnego i bardzo odżywczego materiału biologicznego, powoduje widoczne:

  • ich spłycenie
  • wyrównanie brzegów
  • zmiękczenie skóry
  • przywrócenie wrażliwości w danym miejscu.

Skóra powoli odbudowuje się, wracając do pierwotnego stanu.

Aby leczenie świeżych blizn dało długotrwałe efekty zaleca się jak najwcześniejsze rozpoczęcie terapii oraz kilkakrotne powtórzenie zabiegu. Tylko w ten sposób można osiągnąć satysfakcjonujące rezultaty.

Leczenie świeżych blizn – Dla kogo?

Zabieg jest skierowany głównie do osób:

  • po urazach mechanicznych
  • posiadających liczne rozstępy
  • po operacjach
  • po wypadkach.

Warto pamiętać, że blizna musi być świeża. Nie należy zwlekać z decyzją o zabiegu, ponieważ każdy dzień zwłoki jest na wagę złota. Im starszy ślad, tym trudniej z nim pracować, a efekty nie są od razu widoczne.

lek. med. Mateusz Juszczyk
lek. med. Mateusz Juszczyk
Czytaj więcej
PLASMA COMPLEX
Jest to zabieg, w którym wykorzystywane są dwa rodzaje fibryny pozyskanej z krwi pacjenta: fibryna komórkowa i fibryna strukturalna. Innowacyjność zabiegu polega na tym, że przy użyciu krwi pacjenta uzyskujemy naturalny wypełniacz, którym uzupełniamy ubytki tkankowe skóry- zastosowanie w wolumetrii i liftingu twarzy. Dwa rodzaje fibryny stanowią naturalne rusztowanie w którym toczą się procesy regeneracji tkanek z wykorzystaniem czynników wzrostu i komórek macierzystych.
Wskazania do zabiegu:
– Utrata jędrności i elastyczności skóry
– Skóra zmęczona: wpływ klimatyzacji, promieni słonecznych, stresu
– wolumetria twarzy bez użycia wypełniaczy ( bruzdy nosowo-wargowe, okolica łuków jarzmowych)
– wypełnianie zmarszczek Dla uzyskania pełnego efektu wolumetrycznego zaleca się trzy zabiegi Plasma Complex w odstępie 3-5 tygodni.
lek. med. Mateusz Juszczyk

Zalecenia pozabiegowe:

  •  W dniu zabiegu należy unikać korzystania z sauny, gorących kąpieli, powstrzymać się od aktywności fizycznej: duży wysiłek, zajęcia fitness

Możliwe powikłania :

  • obrzęk, tkliwość
  •  zakażenie

Zabieg zawsze omawiany jest z lekarzem. W trakcie konsultacji zbierany jest szczegółowy wywiad i sporządzona zostaje stosowna dokumentacja medyczna.