USUWANIE ROZSTĘPÓW
ROZSTĘPY
Rozstępy to podłużne blizny widoczne na skórze, które powstają w wyniku jej rozciągania się. Dlatego często ujawniają się m.in. w okresie ciąży. Wiele kobiet ma kompleksy na ich punkcie, jednak dzięki nowoczesnym zabiegom likwidacja rozstępów może przebiegać skutecznie, a jednocześnie małoinwazyjnie. Odpowiedzią okazuje się fibryna bogatopłytkowa – materiał biologiczny pozyskiwany z krwi pacjenta i wykazujący bardzo intensywne działanie naprawcze.
Usuwanie rozstępów – Jak działa fibryna bogatopłytkowa?
Fibryna bogatopłytkowa to substancja zasobna w płytki krwi, które aktywują komórki macierzyste, komórki naskórka i fibroblasty. Dzięki temu w skórze rozpoczyna się naturalny proces regeneracji. Pozwala to zarówno na redukcję zmarszczek, jak i usuwanie drobnych blizn, a także likwidację rozstępów. Co istotne metoda jest całkowicie bezpieczna i nie wykorzystuje żadnych kosmetyków ani preparatów chemicznych, dlatego nadaje się nawet dla alergików.
Likwidacja rozstępów – skuteczność
Fibryna bogatopłytkowa dzięki swojej strukturze powoduje stopniowe uwalnianie czynników wzrostu pobudzających naturalne procesy regeneracyjne skóry. Do dlatego jest skuteczniejsza od osocza bogato płytkowego – zarówno w kwestii usuwania rozstępów, jak i poprawy gęstości oraz sprężystości skóry. Pełen efekt pojawia się więc po upływie 2-3 tygodni, ale jest wyraźniejszy niż w przypadku używania osocza.
Zalecenia po zabiegu
Fibrynę bogatopłytkową stosuje się miejscowo w formie iniekcji . Dla zapewnienia komfortu procedury używana jest bardzo cienka igła oraz krem znieczulający. Materiał pozyskuje się z pobranej na początku zabiegu krwi pacjenta. Usuwanie rozstępów tą metodą nie wymaga specjalnego przygotowania (dzień przed wskazane jest jedynie optymalne nawodnienie organizmu) ani rekonwalescencji. Po jego wykonaniu należy unikać jedynie przez kilka tygodni ekspozycji za słońce.
Wskazania do zabiegów z wykorzystaniem fibryny:
- Starzenie się skóry: wypełnianie zmarszczek wokół oczu, zmarszczek między
brwiami, zmarszczek wokół ust (zmarszczki palacza), zmarszczek na czole,
zmarszczek sennych. - Wypełnianie bruzd nosowo wargowych oraz ubytków tkanek na twarzy
powstających wskutek zapadania się skóry (starzenie) - Unoszenie kątów ust
- Wypełnianie i regeneracja blizn po trądziku
- Rozstępy, cellulit
- Łysienie
- Leczenie świeżych blizn
Przeciwwskazania do zabiegu:
- Przyjmowanie leków przeciwkrzepliwych (w tym aspiryny i innych
niesterydowych leków przeciwzapalnych) - Choroby krwi
- Nowotwory
- Ciąża i laktacja
- Choroby z autoagresji
- Schorzenia wątroby
- Infekcja w miejscu podania
Jest to zabieg, w którym wykorzystywane są dwa rodzaje fibryny pozyskanej z krwi pacjenta: fibryna komórkowa i fibryna strukturalna. Innowacyjność zabiegu polega na tym, że przy użyciu krwi pacjenta uzyskujemy naturalny wypełniacz, którym uzupełniamy ubytki tkankowe skóry- zastosowanie w wolumetrii i liftingu twarzy. Dwa rodzaje fibryny stanowią naturalne rusztowanie w którym toczą się procesy regeneracji tkanek z wykorzystaniem czynników wzrostu i komórek macierzystych.
Wskazania do zabiegu:
– Utrata jędrności i elastyczności skóry
– Skóra zmęczona: wpływ klimatyzacji, promieni słonecznych, stresu
– wolumetria twarzy bez użycia wypełniaczy ( bruzdy nosowo-wargowe, okolica łuków jarzmowych)
– wypełnianie zmarszczek Dla uzyskania pełnego efektu wolumetrycznego zaleca się trzy zabiegi Plasma Complex w odstępie 3-5 tygodni.
lek. med. Mateusz Juszczyk
Zalecenia pozabiegowe:
- W dniu zabiegu należy unikać korzystania z sauny, gorących kąpieli, powstrzymać się od aktywności fizycznej: duży wysiłek, zajęcia fitness
Możliwe powikłania :
- obrzęk, tkliwość
- zakażenie