LECZENIE ŁYSIENIA FIBRYNĄ BOGATOPŁYTKOWĄ

WYPADANIE WŁOSÓW

Wzmożone wypadanie włosów to problem, z którym zmagają się kobiety i mężczyźni. Chociaż nie zawsze da się zapobiec temu procesowi, można skutecznie z nim walczyć. Transplantacja jest ostatecznością, ponieważ medycyna estetyczna daje dostęp do innowacyjnych zabiegów – mniej inwazyjnych i bardzo skutecznych. Przykładem jest leczenie komórkami macierzystymi. 

Leczenie komórkami macierzystymi – czym jest fibryna bogatopłytkowa?

Fibryna bogatopłytkowa to preparat, który zawiera dużą liczbę komórek macierzystych powstałych w szpiku kostnym i stale krążących w krwi obwodowej. Działa znacznie dłużej i intensywniej w porównaniu do osocza bogatopłytkowego, dlatego zabiegi z jej wykorzystanie są skuteczniejsze.

Mezoterapia z użyciem komórek macierzystych – na czym polega?

Leczenie łysienia fibryną to nic innego jak mezoterapia z użyciem komórek macierzystych. Zabieg polega na dokonaniu iniekcji w wybrane obszary skóry – te, które dotknięte są wzmożonym wypadaniem włosów.
Procedura rozpoczyna się od pobrania ok. 16 ml krwi, a następnie poddaniu jej odwirowaniu. Po przygotowaniu preparatu, lekarz dokonuje ostrzykiwania skóry głowy.

Jakie są wskazania i przeciwwskazania do zabiegu?

Terapia dedykowana jest osobom, które zmagają się z łysieniem – niezależnie od przyczyny. Ważne jest jednak to, aby mieszki włosowe znajdowały się w fazie uśpienia, a nie miniaturyzacji. W przeciwnym razie zabieg nie będzie skuteczny.

Chociaż leczenie łysienia fibryną bogatopłytkową jest bezpieczne, nie może być przeprowadzone u wszystkich. Do najważniejszych przeciwwskazań zalicza się m.in.:

 • choroby krwi,
 • choroby nowotworowe,
 • ciąża i okres karmienia piersią,
 • przewlekłe i ostre zakażenia.

Efekty uzyskane dzięki leczeniu łysienia komórkami macierzystymi

Rezultaty zabiegu są zadowalające, a na efekty wcale nie trzeba długo czekać. Już w ciągu kilku tygodni / miesięcy dochodzi do porostu włosów, ich wzmocnienia oraz zwiększenia gęstości.

Peptydowa terapia włosów DR.CYJ Hair Filler:

Zabieg hamujący wypadanie włosów i przyspieszający ich odrost poprzez regenerację mieszków włosowych związaną z pobudzeniem ich ukrwienia i rewitalizacją. Preparat zawiera w swoim składzie siedem przełomowych peptydów zawieszonych w bazie kwasu hialuronowego. Pod względem technologicznym preparat stworzony jest tak,  że substancje czynne stopniowo się z niego uwalniają – ‚Sustained Release Technology’– technologia przedłużonego uwalniania.

Osocze Bogatopłytkowe:

Technika pobrania i odwirowania krwi w celu pozyskania materiału jest taka sama jak w przypadku innych procedur z użyciem osocza. PRP stymuluje wytwarzanie w skórze kolagenu, nowych naczyń krwionośnych, powoduje akcelerację odtwarzania naskórka. Dzieje się tak pod wpływem zawartych w osoczu substancji zwanych czynnikami wzrostu.

Najlepsze efekty przynosi połączenie terapii wykorzystującej osocze bogatopłytkowe oraz innowacyjne peptydy.

Skuteczność w leczeniu łysiejącej głowy uzależniona jest przede wszystkim od stopnia zaawansowania łysienia oraz częstotliwości poszczególnych procedur. Dla uzyskania optymalnych rezultatów zaleca się wykonać serię 6 zabiegów z osoczem bogatopłytkowym – wykonywanych co 2 tygodnie, zainicjowanych 4 dawkami preparatu dr. Cyj Hair Filler.

Peptydowa terapia włosów DR.CYJ Hair Filler:

Walka z nadmiernym wypadaniem włosów nowoczesnymi metodami polecana jest każdemu, kto:

 • chce w sposób mało inwazyjny wyeliminować łysienie,
 • zmaga się z zaawansowanym problemem, na który nie działają żadne leki.

Trzeba jednak pamiętać o kilku przeciwwskazaniach, do których zalicza się m.in.:

 • ciążę i okres karmienia piersią,
 • aktywne infekcje skórne,
 • ciężkie choroby ogólnoustrojowe,
 • niewyrównaną cukrzycę.

Mając na uwadze dobro pacjenta oraz jego oczekiwania, każda konsultacja poprzedzona jest szczegółowym wywiadem lekarskim. Pomaga to dobrać metodę leczenia do potrzeb. Dzięki temu możemy zapewnić wysoką skuteczność walki ze wzmożonym wypadaniem włosów.

lek. med. Mateusz Juszczyk
lek. med. Mateusz Juszczyk
Czytaj więcej
Z mojego doświadczenia polecam serię 4 zabiegów osoczem bogatopłytkowym/fibryną w odstępach dwu tygodniowych zainicjowaną podaniem czterech dawek preparatu DR. CYJ Hair Filler.

Zalecenia pozabiegowe:

 •  w ciągu pierwszego tygodnia od zabiegu nie należy wykonywać intensywnych
  ćwiczeń fizycznych, nie korzystać z sauny i unikać gorących kąpieli
 • powstrzymać się od mycia głowy przez 24 godziny

Możliwe powikłania :

 • obrzęk, tkliwość
 • zakażenie