LECZENIE ŁYSIENIA OSOCZEM BOGATOPŁYTKOWYM
WYPADANIE WŁOSÓW
Wypadanie włosów jest procesem fizjologicznym, ale tylko wtedy, gdy tracisz nie więcej niż ok. 150 kosmyków każdego dnia. Jeśli utrata jest wyraźna i dochodzi do powstawania przerzedzeń, koniecznością jest specjalistyczne wsparcie. Wiele do zaoferowania ma medycyna estetyczna – przykładem jest leczenie łysienia osoczem bogatopłytkowym.
Czym jest osocze bogatopłytkowe?
Wykorzytywanie osocza na porost włosów nie jest żadną nowością – od kilkudziesięciu lat wykorzystywane jest m.in. w ortopedii czy chirurgii. Przełomem okazało się wprowadzenie tego preparatu do medycyny estetycznej – pozwoliło to na opracowanie wielu skutecznych terapii.
Mianem osocza bogatopłytkowego określa się koncentrat otrzymywany z krwi własnej, który wyróżnia się dużą zawartością czynników wzrostu. To właśnie one odpowiadają za zainicjowanie procesów regeneracyjnych, prowadząc do reaktywowania mieszków włosowych.
Kluczowe jest odpowiednie przygotowanie pobranej krwi. Jest ona odwirowywana, a uzyskane osocze zostaje poddane działaniu czynnika aktywującego. W ten sposób możliwe jest uwolnienie z płytek ich zawartości, tj. czynników wzrostu oraz protein.
Jak wygląda leczenie łysienia osoczem bogatopłytkowym?
Leczenie łysienia osoczem bogatopłytkowym przyjmuje formę mezoterapii igłowej. Istotą kuracji są iniekcje w skórę głowy, co prowadzi do uwolnienia czynników wzrostu. Dzięki temu mieszki włosowe wychodzą ze stanu uśpienia, co skutkuje porostem kosmyków. Nowe włosy stają się mocniejsze i gęstsze.
Zabieg rozpoczyna się od pobrania krwi od pacjenta. Jest ona następnie odpowiednio przygotowywana, aby uzyskać silnie skoncentrowany preparat zawierający czynniki wzrostu. Następnie lekarz dokonuje wstrzyknięć w obszary dotknięte łysieniem.
Bezpośrednio po zabiegu pacjent może odczuwać pewien dyskomfort spowodowany napięciem skóry głowy. Jest to wynikiem uwalniania czynników wzrostu z płytek. Uczucie to mija po pewnym czasie samoistnie – nie jest więc powodem do niepokoju.
Jak osocze działa na porost włosów?
Terapia wykorzystująca osocze na porost włosów przynosi zadowalające rezultaty. Łysienie zostaje zredukowane, ponieważ w ciągu 3 miesięcy kosmyki zaczynają odrastać.
Aby osiągnąć satysfakcjonujące efekty, zaleca się wykonać serię 4 zabiegów powtarzanych co 2-3 tygodnie. W celu wzmocnienia rezultatów można połączyć kurację z metodą Dr Cyj Hair Filler.
Kto może poddać się leczeniu łysienia osoczem?
Jeśli chodzi o osocze na włosy, przewagą zabiegu jest nie tylko skuteczność, ale i bezpieczeństwo. Ryzyko powikłań czy podrażnień jest znikome, ponieważ w terapii wykorzystywany jest naturalny preparat pochodzący od pacjenta.
.
Peptydowa terapia włosów DR.CYJ Hair Filler:
Zabieg hamujący wypadanie włosów i przyspieszający ich odrost poprzez regenerację mieszków włosowych związaną z pobudzeniem ich ukrwienia i rewitalizacją. Preparat zawiera w swoim składzie siedem przełomowych peptydów zawieszonych w bazie kwasu hialuronowego. Pod względem technologicznym preparat stworzony jest tak, że substancje czynne stopniowo się z niego uwalniają – ‚Sustained Release Technology’– technologia przedłużonego uwalniania.
Osocze Bogatopłytkowe:
Technika pobrania i odwirowania krwi w celu pozyskania materiału jest taka sama jak w przypadku innych procedur z użyciem osocza. PRP stymuluje wytwarzanie w skórze kolagenu, nowych naczyń krwionośnych, powoduje akcelerację odtwarzania naskórka. Dzieje się tak pod wpływem zawartych w osoczu substancji zwanych czynnikami wzrostu.
Najlepsze efekty przynosi połączenie terapii wykorzystującej osocze bogatopłytkowe oraz innowacyjne peptydy.
Skuteczność w leczeniu łysiejącej głowy uzależniona jest przede wszystkim od stopnia zaawansowania łysienia oraz częstotliwości poszczególnych procedur. Dla uzyskania optymalnych rezultatów zaleca się wykonać serię 4 zabiegów z osoczem bogatopłytkowym – wykonywanych co 2 tygodnie, zainicjowanych 4 dawkami preparatu dr. Cyj Hair Filler.
Leczenie łysienia – dla kogo?
Walka z nadmiernym wypadaniem włosów nowoczesnymi metodami polecana jest każdemu, kto:
- chce w sposób mało inwazyjny wyeliminować łysienie,
- zmaga się z zaawansowanym problemem, na który nie działają żadne leki.
Trzeba jednak pamiętać o kilku przeciwwskazaniach, do których zalicza się m.in.:
- ciążę i okres karmienia piersią,
- aktywne infekcje skórne,
- ciężkie choroby ogólnoustrojowe,
- niewyrównaną cukrzycę.
Mając na uwadze dobro pacjenta oraz jego oczekiwania, każda konsultacja poprzedzona jest szczegółowym wywiadem lekarskim. Pomaga to dobrać metodę leczenia do potrzeb. Dzięki temu możemy zapewnić wysoką skuteczność walki ze wzmożonym wypadaniem włosów.
Zalecenia pozabiegowe:
- w ciągu pierwszych 48h od zabiegu nie należy wykonywać intensywnych
ćwiczeń fizycznych, nie korzystać z sauny i unikać gorących kąpieli - powstrzymać się od mycia głowy przez 24 godziny
Możliwe powikłania :
- przejściowy obrzęk, tkliwość w miejscach podania osocza