BEZOPERACYJNY LIFTING TWARZY
USUWANIE CHOMIKÓW
Zabiegi medycyny estetycznej z zastosowaniem nici haczykowatych są popularne wśród Pacjentek. Od samego początku kobiety pokochały ten rodzaj liftingu. Jego działanie widać gołym okiem już po chwili od wykonania! Bezoperacyjny lifting twarzy odmładza i rewitalizuje skórę. Efekty utrzymują się przez długi czas jeśli pacjenci stosują sie do zaleceń (zaleca się dokładanie przynajmniej jednej nici na stronę w odstępie kolejnych kilku miesięcy). Aktualnie to jedna z najbezpieczniejszych metod odmładzania. Nie pozostawia żadnych blizn pooperacyjnych, nie ma zbyt wielu przeciwwskazań ani niebezpiecznych powikłań.
Usuwanie chomików – lifting bezoperacyjny
W szybki sposób pozwala pozbyć się niechcianych partii skóry. Nici liftingujące napinają skórę, stymulując ją do produkowania większej ilości kolagenu i elastyny. Są one wprowadzane pod skórę przy użyciu kaniuli, która pozwala uniknąć jej nacinania i przyczynia się do zwiększenia komfortu pacjenta podawanego zabiegowi usunięcia chomików. Dzięki zastosowaniu tej metody poprawione zostają kontury twarzy, a skóra jest zregenerowana i odmłodzona. Lifting spowalnia też proces starzenia.
Najczęściej dopiero po 40. roku życia na twarzy pojawiają się tzw. chomiki. Tkanka tłuszczowa nadająca policzkom odpowiedni kształt zanika z upływem czasu. Wtedy to skóra traci swoją elastyczność i sprężystość, czego efektem jest utrata naturalnego kształtu. Powstawanie chomików jest więc naturalnym etapem starzenia. Wiotkie, opadnięte policzki zwisają poza owal twarzy, nadając jej tym samym smutny wyraz. Wygląda ona na starszą, niż jest w rzeczywistości. Medycyna estetyczna oferuje wiele sposób na usuwanie nielubianych chomików. Ich wybór zależy od preferencji pacjenta oraz stanu jego zdrowia. .
Wskazania do zabiegu
liftingu twarzy nićmi haczykowatymi:
- wiotkość skóry twarzy czyli utrata jej jędrności i elastyczności
- „wisząca twarz”
- niwelowanie ‚chomików’
- poprawa konturu policzków i linii żuchwy
- uniesienie brwi – foxy eyes
- redukcja zmarszczek.
Przeciwwskazania do zabiegu:
- ciąża i okres laktacji,
- zaburzenia krzepnięcia krwi,
- przyjmowanie leków przeciwkrzepliwych lub przeciwzapalnych,
- infekcje skórne w obrębie twarzy,
- zmiany zapalne w obrębie skóry,
- skłonność do występowania blizn przerostowych,
- choroba autoimmunologiczna lub nowotworowa,
- uczulenie na środki miejscowo znieczulające.