LIPOSUKCJA PODBRÓDKA

LIPOSUKCJA SRZYKAWKOWA PODBRÓDKA

Wiele kobiet marzy o tym, by pozbyć się zbędnego tłuszczu z ciała jak za dotknięciem magicznej różdżki. Najlepszym sposobem na schudnięcie jest aktywność fizyczna połączona z dietą, ale nie zawsze przynoszą one oczekiwane rezultaty. Uporczywa potrafi być np. tkanka tłuszczowa na twarzy w okolicach podbródka – tzw. drugi podbródek. Rozwiązaniem okazuje się odsysanie podbródka z nadmiaru tłuszczu, ale zamiast tradycyjnej, operacyjnej metody można wybrać mniej inwazyjną liposukcję strzykawkową przeprowadzaną bez konieczności poddawania pacjenta narkozie. 

Na czym polega odsysanie podbródka podczas liposukcji?

Jeśli drugi podbródek nie daje Ci spokoju, jedyne skuteczne rozwiązanie to poddanie się odsysaniu tkanki tłuszczowej z twarzy. Może brzmieć to dość złowieszczo, jednak zabieg wcale nie musi być bolesny czy obarczony wysokim ryzykiem. Okolice podbródka są niewielkie, dlatego w tym przypadku idealnie sprawdzi się metoda liposukcji strzykawkowej. Wykonuje się ją w znieczuleniu miejscowym, a tłuszcz po prostu usuwany jest spod skóry specjalną strzykawką wytwarzającą podciśnienie. Zabiegu nie wykonuje się w znieczuleniu ogólnym.

Delikatny sposób liposukcji podbródka

Zabieg liposukcji strzykawkowej podbródka wykonywany jest na  niewielkim obszarze ciała i między innymi dlatego jest bezpieczny. Po zabiegu mogą wystąpić  lekkie zasinienia i obrzęk  Nadal jednak jest to jeden z najdelikatniejszych sposobów na redukcję podbródka, który   zapewnia uzyskanie rezultatów. Są one w pełni widoczne po upływie miesiąca wraz z ustąpieniem obrzęku.

Liposukcja podbródka – czas zabiegu

Pierwszym etapem jest podanie w okolicę podbródka roztworu zawierającego lek znieczulający miejscowo. Zawiera on także  inne składniki działające na tkankę tłuszczową. Po około 30 minutach rozpoczyna się odsysanie tłuszczu za pomocą dedykowanych zestawów składających się z kaniul oraz strzykawek służących do wytwarzania podciśnienia. 

Wskazania do zabiegu liposukcji:

  • Nadmiar tkanki tłuszczowej na brzuchu ,również w przypadku gdy ćwiczenia fizyczne są nieskuteczne– sylwetka wysportowana, ale „brzuszek” wciąż widać
  •  Nadmiar tkanki tłuszczowej w okolicy ud
  •  Likwidacja podwójnego podbródka
  • Likwidacja nadmiaru tłuszczu ze wzgórka łonowego

Przeciwwskazania do zabiegu liposukcji:

  • Stosowanie leków przeciwkrzepliwych
  • Choroby nowotworowe i autoimmunologiczne
  •  Ciąża, laktacja
  •  Niewyrównana cukrzyca
  • Uczulenie na środki miejscowo znieczulające
lek. med. Mateusz Juszczyk
lek. med. Mateusz Juszczyk
Czytaj więcej
Jakie mogą być skutki uboczne liposukcji strzykawkowej?
-Zasinienia
-Obrzęk tkanek okolicy poddawanej zabiegowi
-Ból, drętwienie
Prawdopodobieństwo powikłań wzrasta jeśli zabiegowi poddawanych jest jednoczasowo kilka okolic ciała lub usuwana jest nadmierna ilość tłuszczu. Z tego względu zabieg wykonywany jest przeze mnie na jednej partii ciała, najczęściej jest to wzgórek łonowy lub podbródek.

Okres rekonwalescencji po zabiegu to około 5 dni, zanikanie zasinień do dwóch tygodni.

Liposukcja strzykawkowa jest zabiegiem skutecznym i bezpiecznym. Konsultacja lekarska zawsze poprzedza wykonanie zabiegu.