LIPOTRANSFER, PRZESZCZEP TŁUSZCZU MODELOWANIE WŁASNEJ SYLWETKI

LIPOTRANSFER

Nowoczesne procedury medycyny estetycznej umożliwiają obecnie uzyskanie efektów, o których jeszcze niedawno nikomu się nawet nie śniło. Jednym z takich zabiegów jest lipotransfer, czyli modelowanie sylwetki własnym tłuszczem tzw. przeszczep tłuszczu. Ujmując rzecz skrótowo, tkankę tłuszczową odsysa się z miejsc, w których jest jej za dużo (np. z brzucha, ud), po czym wprowadza się ją w miejsca wymagające wypełnienia. To metoda wykorzystywana w celach czysto estetycznych, ale również pozwalająca na skuteczną rekonstrukcję tkanek. Zapraszamy do naszego gabinetu w Nowym Sączu na lipotransfer – zabieg przeszczepu tkanki tłuszczowej, również pacjentów z Krakowa i okolicznych miejscowości.

Przeszczep tłuszczu, czyli modelowanie sylwetki własnym tłuszczem

Procedura lipotransferu nazywana przeszczepem tłuszczu ma mnóstwo zalet. Pierwszą jest szerokie zastosowanie. Mimo iż wielu osobom taki zabieg będzie kojarzył się tylko z kwestiami estetycznymi i możliwością wymodelowania sylwetki według własnych preferencji, metoda jest stosowana również w celach medycznych. Sprawdza się między innymi przy:

 • korekcie wad wrodzonych,
 • korekcie ubytków pourazowych, pochorobowych i pooperacyjnych,
 • leczeniu wypadania włosów,
 • usuwaniu naturalnych niedoskonałości itp.

Przeszczep tkanki tłuszczowej można również wykorzystać do likwidowania oznak starzenia – np. wypełniania zmarszczek i bruzd. Ponadto jest to najlepszy wypełniacz, który można stosować wszędzie tam, gdzie inne substancje o tym charakterze – np. do powiększania ust czy korekty kształtu twarzy). Świetnie sprawdzi się ponadto w redukcji blizn. Oprócz tego wykorzystuje się go do korekty kształtu, unoszenia i powiększania biustu, a coraz częściej także pośladków. Może też korygować wszelkie inne proporcje i wypełniać ubytki skórne.

Lipotranfer, zalety przeszczepu tłuszczu

Jak już wspomniano, własny tłuszcz pacjenta to najlepszy możliwy wypełniacz. To dlatego, że jest biologicznie zgodny z jego tkankami i całkowicie naturalny. Nie wywołuje więc reakcji alergicznych i nie powoduje ryzyka odrzucenia. Rezultaty utrzymują się zwykle bardzo długo – nawet do kilku lat. Zawarte w przeszczepianym materiale komórki macierzyste mają znakomite właściwości regeneracyjne, przez co lipotransfer daje efekt jest jeszcze wyraźniejszy. Ponadto wypełnianie tłuszczem jako zabieg medycyny estetycznej przejawia następujące zalety:

 • odbywa się w znieczuleniu miejscowym – brak zagrożeń związanych z narkozą,
 • niesie za sobą bardzo niskie ryzyko powikłań,
 • w przeciwieństwie do zabiegów polegających na wszczepianiu implantów nie pozostawia blizn,
 • pozwala na swobodne modelowanie sylwetki,
 • krótko trwa i wymaga krótkiej rekonwalescencji,
 • może być powtarzany,
 • jest tańszy od innych metod pozwalających na uzyskanie podobnych efektów.

Jak przebiega przeszczep tkanki tłuszczowej – lipotransfer?

Procedura lipotransferu jest mało inwazyjna. Przeprowadza się ją w znieczuleniu miejscowym. Można ją podzielić na trzy etapy.
Pierwszym jest pobranie tkanki tłuszczowej. Wykorzystuje się w tym celu metodę strzykawkową – wyposażoną w długą igłę lub kaniulę strzykawkę wytwarzającą podciśnienie. Pacjent sam może wybrać, z jakiego miejsca chce się pozbyć tłuszczu. Najczęściej jest to brzuch, uda, lub tzw. boczki.

Drugim etapem jest przygotowanie materiału do przeszczepu tkanki tłuszczowej. Komórki są selekcjonowane i oczyszczane. Wybiera się tylko zdrowe i nieuszkodzone komórki, by zapewnić najwyższą jakość preparatu.

Trzeci etap polega na modelowaniu sylwetki z wykorzystaniem własnego tłuszczu pacjenta lub też korygowaniu za jego pomocą rozmaitych wad i ubytków w ciele. Następuje to poprzez wstrzyknięcie materiału w miejsca, w których jest potrzebny. Ważne jednak, by jednorazowo nie wstrzykiwać pod skórę zbyt dużej ilości tkanki tłuszczowej, ponieważ może to powodować powikłania.

Przeszczep tkanki tłuszczowej

Na zabieg przeszczepu tłuszczu zapraszamy do kontaktu z naszą kliniką w Nowym Sączu także klientów z Krakowa. Oferujemy zabiegi związane z regeneracją i modelowaniem ciała, wykorzystując duże doświadczenie w dziedzinie liposukcji strzykawkowej i innych możliwości medycyny estetycznej. Zabieg wypełniania tłuszczem przeprowadzany jest przez lekarza z odpowiednią wiedzą i umiejętnościami, dlatego nasi pacjenci mają zapewniony najwyższy poziom bezpieczeństwa. Zapraszamy do kontaktu w celu uzyskania szczegółowych informacji.