LIFTING WOLUMETRYCZNY, WOLUMETRIA TWARZY

WOLUMETRIA TWARZY

Niestety czas nie działa na korzyść urody. Twarz podlega naturalnym procesom starzenia, a skóra traci swoją jędrność i staje się zwiotczała. Utrata jędrności wiąże się z zanikiem leżących pod nią struktur: tkanki tłuszczowej, mięśni i powięzi, struktur kostnych. Czynniki odpowiedzialne za ten stan rzeczy są w dużej mierze niezależne od człowieka. Należą do nich przyciąganie ziemskie, podskórna redystrybucja i utrata tłuszczu, zanik tkanki kostnej, zaburzenia hormonalne, menopauza oraz ekspozycja na słońce. Zachowaniu młodego wyglądu skóry nie sprzyjają też używki.

Nie mniejsze znaczenie ma także starzenie się rusztowania kostnego twarzy, twarzoczaszki, które spowodowane jest atrofią tkanki kostnej oraz zmianami w dynamice kości. Aby zniwelować skutki tych procesów, stosuje się lifting wolumetryczny twarzy.

 

Wolumetria twarzy – jakie są wskazania do zabiegu?

O liftingu wolumetrycznym twarzy powinni pomyśleć wszyscy ci, którzy chcą wykonturować i zarysować kości jarzmowe. Jest to doskonała metoda na pozbycie się tak zwanej doliny łez. Stosowane wypełniacze umożliwiają także modelowanie kości policzkowych, samych policzków, żuchwy i podbródka. W ten sposób można również zarysować kontur owalu twarzy.

Lifting wolumetryczny twarzy jest zabiegiem, który docenią zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Dzięki niemu można skorygować położenie kącików ust, sprawić, że kości policzkowe będą wydatniejsze, a cienie pod oczami znikną. Zabieg ten pozwala na przewrócenie twarzy właściwych proporcji. Zdarza się, że zostaje ona utracona na skutek zmiany wagi i starzenia się.

Podczas zabiegu liftingu wolumetrycznego wykorzystuje się kwas hialuronowy. Dzięki niemu można wypełnić wszystkie ubytki, które pojawiły się w strefie twarzy. Metoda ta pozwala na przywrócenie jej proporcji, ale także elastyczności i świeżego wyglądu.

Wolumetria twarzy – jak wygląda zabieg liftingu wolumetrycznego?

Przed wykonaniem liftingu wolumetrycznego twarzy pacjentowi podawane jest znieczulenie. Po 30 minutach od jego aplikacji rozpoczyna się sam zabieg.

Polega on na wprowadzeniu pod skórę cienkiej, tępo zakończonej igły – kaniuli. Lekarz wkłuwa ją najczęściej w okolicę tuż nad kością. Dlatego też wypełniacz, jakim jest kwas hialuronowy, skutecznie unosi tkanki, które zaczynają stanowić podporę. Dzięki znieczuleniu procedura jest bezbolesna dla pacjenta – może on odczuwać jedynie nieznaczne rozpieranie.

Aby móc zobaczyć ostateczny efekt liftingu, należy odczekać dwa tygodnie. Natomiast zmiany związane ze wstrzyknięciem wypełniacza utrzymują się od kilku miesięcy do nawet roku – na długość tego okresu wpływ ma styl życia oraz indywidualne uwarunkowania organizmu pacjenta. 

Lifting wolumetryczny twarzy – cena i przeciwwskazania

Szczegóły zabiegu, a także jego przebieg oraz cena są ustalane podczas konsultacji z lekarzem. Ocenia się przede wszytskim czy nie ma przeciwwskazań do przeprowadzenia liftingu wolumetrycznego. Należą do nich m.in. okres karmienia piersią, ciąża, choroby autoimmunologiczne, nowotworowe, stany zapalne skóry oraz nieustabilizowana cukrzyca, a także aktywna opryszczka.

Wypełniacze znajduja zastosowanie w następujących okolicach:

  • wypełnianie zmarszczek np. na czole, wypełnienie lwiej zmarszczki

  • wypełnianie bruzd nosowo-wargowych

  •  wypełnianie zagłębień pod oczami tzw. dolina łez

  •  uwydatnianie kości jarzmowych (policzkowych)

Zalecenia po zabiegu:

  • Szczególnie istotne po wykonaniu wolumetrii, czy powiększeniu ust jest dbanie przez pacjenta o przyjmowanie dostatecznej ilości płynów. Zapewni to większą trwałość podanego prepartu, pozwoli utrzymać jego objętość i zapobiec przedwczesnemu wchłonięciu kwasu hialuronowego.

Wszelkie szczegóły dotyczące zabiegów ustalane są podczas wizyty w gabinecie.