LIFTING WOLUMETRYCZNY, WOLUMETRIA TWARZY

WOLUMETRIA POLICZKÓW KWASEM HIALURONOWYM

Modelowanie konturów twarzy to zabieg, który przeprowadza się bez użycia skalpela, wykorzystując jedynie kwas hialuronowy. Za jego pomocą można poprawić owal twarzy oraz skorygować kształt nosa, ust,  policzków, brody oraz żuchwy. Wolumetria jest formą liftingu, dlatego efektem zabiegu jest również wypełnienie zmarszczek, poprawa gęstości skóry oraz odmłodzenie i głębokie nawilżenie.

Wolumetria policzków kwasem hialuronowym – przebieg zabiegu

Medycyna estetyczna stanowi alternatywę dla zabiegów chirurgicznych, a przynosi równie spektakularne efekty. Modelowanie policzków przy użyciu kwasu hialuronowego pozwala podkreślić kości policzkowe oraz poprawić proporcje twarzy. Zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym, jeżeli preparat ma zostać wprowadzony w głębsze warstwy skóry. Przy tradycyjnej wolumetrii policzków wystarczy nałożenie kremu znieczulającego, po czym wybrane partie zostają wypełnione kwasem hialuronowym.

Wolumetria policzków – efekty zabiegu

Bezpośrednio po iniekcji skóra może być zaczerwieniona, obrzęknięta i obolała. Dolegliwości te mijają zazwyczaj po 72 godzinach, jednak ostateczny efekt modelowania widoczny jest po około 2 tygodniach. Po iniekcji powinno się unikać ekspozycji na słońce przez 7 dni. Wolumetria policzków utrzymuje się zazwyczaj kilka do kilkunastu miesięcy . Po tym czasie warto powtórzyć zabieg, aby utrzymać efekt odmłodzonej i wymodelowanej twarzy.

Wskazania i przeciwwskazania do zabiegu

Na wolumetrię twarzy z użyciem kwasu hialuronowego powinny zdecydować się osoby, które zauważyły u siebie oznaki starzenia, zapadnięte kości policzkowe i opadające policzki, potocznie zwane „chomiczkami”. Wśród przeciwwskazań można wymienić:

 • cukrzycę,
 • aktywne infekcje skórne,
 • choroby autoimmunologiczne,
 • ogólny spadek odporności,
 • nowotwory,
 • ciążę i karmienie.

Wolumetria policzków to zabieg bezpieczny i mało inwazyjny,  przynoszący natychmiastowy efekt wymodelowanych kości policzkowych. Mogą zdecydować się na niego zarówno kobiety, jak i mężczyźni, którzy chcą zadbać o wygląd swojej twarzy. .

Wypełniacze znajduja zastosowanie w następujących okolicach:

 • wypełnianie zmarszczek np. na czole, wypełnienie lwiej zmarszczki

 • wypełnianie bruzd nosowo-wargowych

 •  wypełnianie zagłębień pod oczami tzw. dolina łez

 •  uwydatnianie kości jarzmowych (policzkowych)

Zalecenia po zabiegu:

 • Szczególnie istotne po wykonaniu wolumetrii, czy powiększeniu ust jest dbanie przez pacjenta o przyjmowanie dostatecznej ilości płynów. Zapewni to większą trwałość podanego prepartu, pozwoli utrzymać jego objętość i zapobiec przedwczesnemu wchłonięciu kwasu hialuronowego.

Wszelkie szczegóły dotyczące zabiegów ustalane są podczas wizyty w gabinecie.