LIFTING WOLUMETRYCZNY, WOLUMETRIA TWARZY

WYPEŁNIENIE I LIKWIDACJA BRUZD NOSOWO WARGOWYCH

Zbyt wyraźnie zaznaczona bruzda nosowo-wargowa może wpłynąć negatywnie na wygląd twarzy i być źródłem kompleksów. Z pomocą przychodzi jednak kwas hialuronowy. Jego wstrzykiwanie to skuteczny sposób na zredukowanie tych niedoskonałości. Wypełnienie bruzd kwasem hialuronowym to zabieg małoinwazyjny, a mimo tego przynosi szybkie i satysfakcjonujące efekty.

Wypełnianie bruzd nosowo wargowych

Bruzdy, które wypełniono kwasem hialuronowym  znikają lub spłycają się na okres od kilku do kilkunastu miesięcy w zależności od wyjściowego stopnia ich zaawansowania. Zadaniem tej substancji jest pobudzanie skóry do produkcji nowych włókien kolagenowych. Pozwala ona także zachować właściwy poziom nawodnienia i nawilżenia skóry.

Kwas hialuronowy występuje w organizmie człowieka, jednak jego poziom wraz z wiekiem spada. Dlatego właśnie, aby skóra nadal był gładka i promienna, można zdecydować się na jego wstrzykiwanie.

Czym jest likwidacja bruzd?

Likwidacja bruzd nosowo wargowych to zabieg pozwalający na ich usunięcie lub zminimalizowanie ich widoczności. To jakie efekty przyniesie wstrzyknięcie kwasu hialuronowego zależy od ich rodzaju. Niektóre z nich należą do tak zwanych zmarszczek statycznych, a inne od czynnych. Powstawanie tych pierwszych jest związane z naturalnym procesem starzenia się skóry, natomiast bruzdy czynne pojawiają się w wyniku nieustannej pracy mięśni. To właśnie w tym drugim przypadku zabieg ich likwidacji poprzez wypełnienie kwasem hialuronowym przyniesie najlepsze rezultaty.

 

Wypełnienie bruzd nosowo-wargowych kwasem hialuronowym

Każdy, kto chce szybko pozbyć się bruzd sięgających od nosa do warg, może skorzystać z dobrodziejstw substancji jaką jest kwas hialuronowy.  Występuje on w organizmie człowieka i odpowiada za elastyczność oraz jędrność skóry. Pozwala efektywnie walczyć ze wszystkimi oznakami starzenia. Umożliwia redukcję zmarszczek oraz pomaga nawet widocznie zwiotczałej skórze.

Z jakiego kwasu hialuronowego korzystamy?

Do wypełniania bruzd nosowo wargowych stosowany jest kwas hialuronowy wyprodukowany dzięki kulturom bakterii i zachodzącemu procesowi fermentacji.  Substancja ta nie stwarza zagrożenia dla ludzkiego zdrowia. Nie powoduje reakcji alergicznych i jest doskonale tolerowana przez organizm. Ponadto przyczynia się on do zatrzymywania wody w skórze – sprawia, że ma ona świeży, młody i promienny wygląd. Na rynku istnieją setki wypełniaczy z kwasem hialuronowym. W gabinecie Clinic 180 wykorzystuję certyfikowane produkty przeznaczone do użytku wyłącznie dla lekarzy.

Likwidacja bruzd nosowo-wargowych – jak wygląda ten zabieg?

Jak w przypadku wszystkich  zabiegów z zakresu medycyny estetycznej podawanie  kwasu hialuronowego poprzedzone jest konsultacją z lekarzem. Po krótkim wywiadzie i stwierdzeniu braku przeciwwskazań można rozpocząć całą procedurę.

Wypełnianie bruzd kwasem hialuronowym rozpoczyna się od dokładnego oczyszczenia skóry twarzy i jej dezynfekcji. W przypadku szczególnej nadwrażliwości na ból aplikowany jest także preparat znieczulający.

W zależności od specyfiki, rozmiaru i głębokości bruzd wypełniacz podawany jest różnymi technikami: tunelową, punktową, punktowo-liniową lub kolumnową. Przed zabiegiem ustalana jest ilość kwasu hialuronowego niezbędna do uzyskania bezpiecznego i nieprzerysowanego efektu końcowego.

Następnie wykonywany jest masaż mający na celu równomierne rozprowadzenie preparatu pod skórą. Zabieg kończy schładzanie miejsca, w które był wstrzyknięty wypełniacz. Pacjent powinien zgłosić się na umówioną wizytę kontrolną w celu oceny efektów przeprowadzanego zabiegu.

Zaletą wypełniania bruzd kwasem hialuronowym jest błyskawiczna poprawa wyglądu twarzy. Zmarszczki są natychmiast wypełnione, a skóra odzyskuje witalny i zdrowy wygląd.

Wypełniacze znajduja zastosowanie w następujących okolicach:

  • wypełnianie zmarszczek np. na czole, wypełnienie lwiej zmarszczki

  • wypełnianie bruzd nosowo-wargowych

  •  wypełnianie zagłębień pod oczami tzw. dolina łez

  •  uwydatnianie kości jarzmowych (policzkowych)

Zalecenia po zabiegu:

  • Szczególnie istotne po wykonaniu wolumetrii, czy powiększeniu ust jest dbanie przez pacjenta o przyjmowanie dostatecznej ilości płynów. Zapewni to większą trwałość podanego prepartu, pozwoli utrzymać jego objętość i zapobiec przedwczesnemu wchłonięciu kwasu hialuronowego.

Wszelkie szczegóły dotyczące zabiegów ustalane są podczas wizyty w gabinecie.