LIFTING WOLUMETRYCZNY, WOLUMETRIA TWARZY

WYPEŁNIANIE ZMARSZCZEK KWASEM HIALURONOWYM

Zmarszczki niekiedy nadają twarzy charakteru, jednak zdecydowanie częściej dodają jej lat. Zwłaszcza w tym drugim przypadku chcemy je ukryć lub zamaskować. Z pomocą przychodzi medycyna estetyczna i skuteczne sposoby na likwidację oznak starzenia. Zabiegi wypełniania zmarszczek z użyciem kwasu hialuronowego są stosunkowo bezpieczne, nie ingerują w organizm, a przede wszystkim przynoszą spektakularne efekty.

W sklepach można nabyć serie produktów przeznaczonych do walki ze zmarszczkami. Istnieją również techniki make-upu, dzięki którym można starannie go ukryć. Jednak korzyści ze wstrzykiwania kwasu hialuronowego są o wiele większe. Efekty jego zastosowania są widoczne błyskawicznie, a ponadto utrzymują się długo. 

Zmarszczki, które wypełniono kwasem hialuronowym, w zależności od ich rodzaju, znikają na okres od kilku do kilkunastu miesięcy. Zadaniem tej substancji jest pobudzanie skóry do produkcji nowych włókien kolagenowych. Pozwala ona także zachować właściwy poziom nawodnienia i nawilżenia skóry.

Kwas hialuronowy występuje w organizmie człowieka, jednak jego poziom wraz z wiekiem spada. Dlatego właśnie, aby skóra nadal był gładka i promienna, można zdecydować się na jego wstrzykiwanie.

Dlaczego warto zdecydować się na wypełnianie zmarszczek na twarzy?

Kwas hialuronowy występuje naturalnie w organizmie człowieka i jest z nim kompatybilny. Rzadko powoduje  reakcje alergiczne i generalnie jest bezpieczny pod warunkiem zastosowania produktu wysokiej klasy, czyli takiego, któy charakteryzuje się wysokim stopniem oczyszczenia. 

Po zastosowaniu kwasu hialuronowego w formie iniekcji skóra jest nieznacznie zaczerwieniona oraz delikatnie obrzęknięta. Dolegliwości dosyć szybko ustępują. Trzeba pamiętać o tym, że w dniu zabiegu nie należy eksponować skóry na promieniowanie słoneczne czy korzystać z opalania w solarium oraz ze sauny.

Istnieje niewiele przeciwwskazań do tego, aby wykonać procedurę wypełniania zmarszczek na twarzy kwasem hialuronowym. Nie powinno się go wstrzykiwać osobom cierpiącym na choroby nowotworowe oraz kobietom w ciąży i karmiącym piersią. Przeciwwskazaniem może być także przeziębienie, infekcja czy podrażnienie fragmentu skóry, w który ma być zaaplikowany kwas hialuronowy.

W jakie obszary na skórze można wstrzyknąć kwas hialuronowy?

Zabieg wypełniania zmarszczek dotyczy nie tylko twarzy. Kwas hialuronowy może być z powodzeniem stosowany w przypadku innych części ciała.

Najczęściej jest on wstrzykiwany, aby pozbyć się tak zwanych kurzych łapek i lwiej bruzdy. Wypełnianie zmarszczek nierzadko dotyczy też okolic skroni, ust i ich kącików. Metoda ta gwarantuje przywrócenie młodego wyglądu także szyi, dekoltowi oraz dłoniom.

O tym ile kwasu i w jakie okolice należy wstrzyknąć zawsze decyduje lekarz. Zapewnia to skuteczną likwidację zmarszczek oraz młody wygląd skóry.

Wypełniacze znajduja zastosowanie w następujących okolicach:

  • wypełnianie zmarszczek np. na czole, wypełnienie lwiej zmarszczki

  • wypełnianie bruzd nosowo-wargowych

  •  wypełnianie zagłębień pod oczami tzw. dolina łez

  •  uwydatnianie kości jarzmowych (policzkowych)

Zalecenia po zabiegu:

  • Szczególnie istotne po wykonaniu wolumetrii, czy powiększeniu ust jest dbanie przez pacjenta o przyjmowanie dostatecznej ilości płynów. Zapewni to większą trwałość podanego prepartu, pozwoli utrzymać jego objętość i zapobiec przedwczesnemu wchłonięciu kwasu hialuronowego.

Wszelkie szczegóły dotyczące zabiegów ustalane są podczas wizyty w gabinecie.