REGENERACJA SKÓRY KOMÓRKAMI MACIERZYSTYMI

REGENERACJA SKÓRY KOMÓRKAMI MACIERZYSTYMI

Niedoskonałości skóry wynikające z upływu czasu i negatywnego wpływu  czynników zewnętrznych można eliminować bazując na zdolnościach regeneracyjnych organizmu. Między innymi w tym celu wykorzystywana jest fibryna. 

Na czym polega zabieg regeneracji skóry z wykorzystaniem fibryny bogatopłytkowej ?

Pierwszym etapem jest wywiad lekarski. Ustalane są przyczyny niedoskonałości i wyznaczane opcje terapeutyczne mogące pozytywnie wpłynąć na poprawę jakości i  wyglądu skóry. Drugim etapem jest pobranie krwi pacjenta, następnie odwirowanie jej aż do uzyskania materiału w postaci fibryny bogatopłytkowej. Trzecim etapem jest podawanie preapratu w formie iniekcji lub z użyciem kaniuli ( tępej igły ). Zabieg może być wykonywany z użyciem kremu znieczulającego, choć samo podawanie preapratu nie jest bolesne. Czwartym etapem jest rekonwalescencja. Po nakłuciu skóry mogą pojawić się niewielkie siniaczki, zwłaszcza w predysponowanych ku temu okolicach np. oczu. Zanikają one zwykle po kilku dniach. Efekty ostateczne zabiegu widoczne są po 2-3 tygodniach jednak można się nimi cieszyć w pełni po wykonaniu serii około trzech zabiegów. 

Jak to działa?

Fibryna bogatopłytkowa jest materiałem biologicznym pacjenta. Bogata w substancje odżywcze, wspiera procesy odbudowy skóry, pobudza tkanki do działania i dostarcza im potrzebnego paliwa. Regeneracja skóry przy użyciu tych komórek macierzystych przebiega powoli, z uwagi na charakter substancji. Jednak dzięki temu, efekty są zauważalne stopniowo i pozostają trwalsze.

Jakie są wskazania do zabiegu?

Zabieg ma szerokie zastosowanie. Regeneracja skóry jest wskazana dla osób, które:

  • wyraźnie zauważają u siebie obniżenie jakości swojej skóry,
  • chcą zatrzymać młody wygląd
  • pragną wyglądać pięknie i zdrowo
  • przestały zauważać efekty po drogeryjnych kremach i specyfikach.
lek. med. Mateusz Juszczyk
lek. med. Mateusz Juszczyk
Czytaj więcej
PLASMA COMPLEX
Jest to zabieg, w którym wykorzystywane są dwa rodzaje fibryny pozyskanej z krwi pacjenta: fibryna komórkowa i fibryna strukturalna. Innowacyjność zabiegu polega na tym, że przy użyciu krwi pacjenta uzyskujemy naturalny wypełniacz, którym uzupełniamy ubytki tkankowe skóry- zastosowanie w wolumetrii i liftingu twarzy. Dwa rodzaje fibryny stanowią naturalne rusztowanie w którym toczą się procesy regeneracji tkanek z wykorzystaniem czynników wzrostu i komórek macierzystych.
Wskazania do zabiegu:
– Utrata jędrności i elastyczności skóry
– Skóra zmęczona: wpływ klimatyzacji, promieni słonecznych, stresu
– wolumetria twarzy bez użycia wypełniaczy ( bruzdy nosowo-wargowe, okolica łuków jarzmowych)
– wypełnianie zmarszczek Dla uzyskania pełnego efektu wolumetrycznego zaleca się trzy zabiegi Plasma Complex w odstępie 3-5 tygodni.
lek. med. Mateusz Juszczyk

Zalecenia pozabiegowe:

  •  W dniu zabiegu należy unikać korzystania z sauny, gorących kąpieli, powstrzymać się od aktywności fizycznej: duży wysiłek, zajęcia fitness

Możliwe powikłania :

  • obrzęk, tkliwość
  •  zakażenie